TYGRYSKI

BEATA JARYCZEWSKA
GRUPA TYGRYSKÓW 2020/2021

"MALI BADACZE"

Tygryski brały udział w cyklu zabaw badawczych.

" Co się rozpuszcza w wodzie?",

"Gazowy,ciekły,stały".

W czasie tych zabaw poznały właściwości różnych substancji:mąki, soli,pieprzu

mielonego,cukru,sztucznych barwników.Dzieci miały okazję do samodzielnego

przeprowadzania doświadczeń,wyciągania wniosków.Bardzo dobrze się bawiły.
URODZINY ADASIA

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to znakomita tradycja , pełna wesołej muzyki , radosnej zabawy i hucznych balów .

12 lutego , w grupie Tygrysków , odył się od dawna  wyczekiwany BAL KARNAWAŁOWY . Dzieci przebrały się za

swoich ulubionych bohaterów . Na naszej uroczystości , pjawiły się KSIEZNICZKI , WRÓŻKI , POLICJANCI ,

STRAŻACY , ŻOŁNIERZE , KOWBOJE BIEDRONKI, ANIOŁKI SPIDERMENI  i wielu innych fantastycznych postaci Rozpoznac dzieci było bardzo trudno! Tygryski swietnie sie bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce .

W naszej sali było niesamowicie kolorowo i wesoło . Podczas balu nie zabrakło również konkursów i drobnych

upominków . Wspólna zabawa przyniosła Tygryskom moc radości

DZIEŃ PIZZY

ŚNIEŻNE SZALEŃSTWA TYGRYSÓW

"Wiatraki z masy solnej."

TYGRYSKOWY LAS W SŁOIKU

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Kochamy Bacie ,kochamy Dziadka.....

te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji

Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 22 stycznia 2021 w grupie Tygrysków.

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka. Dlatego Dzień Babci

Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Niestety, w tym roku nie mogliśmy

zaprosić do przedszkola tak wspaniałych gości.

Ale wnuczęta przygotowały specjalny program artystyczny.

W przygotowanym programie wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób.

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Dzieci przygotowały samodzielnie upominki dla

ukochanej babci i ukochanego dziadka.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego aby zawsze byli

dumni ze swych wnuków.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚNIEGU
18 Stycznia obchodziliśmy Dzień Śniegu.
Nie od dziś wiadomo że śnieg kochają wszystkie dzieci.
Długo na niego czekaliśmy . Na przedszkolaków z grupy "Tygrysków"
czekały zabawy badawcze "Śnieg pod lupą"- obserwacja zmieniających się stanów skupienia wody. Odpowiadały na pytanie  czy śnieg jest czysty? Było trochę twórczości artystycznej i ruchowej np. "Wirujące płatki śniegu". "Rzut kulą śniegową do celu".
Nie mogło również zabraknąć pracy plastycznej- "Mrozem malowane". Wymieniały również znane im zabawy ,w które można bawić się na śniegu. Na śniegu bawiliśmy się już w ubiegły tygodniu.
Wszyscy dobrze się bawili.
TYGRYSKI CIESZĄ SIĘ Z ZIMY!!!!!

SYLWESTROWE MASKI

TYGRYSKOWA WIGILIA

Jasełka i uroczysta Wigilia w grupie Tygrysków

PIERNICZKI

ŚWIĄTECZNE PIECZENIE PIERNICZKÓW W GRUPIE

TYGRYSKÓW

TYGRYSKOWE OZDOBY

Tygryskowa choinka, wykonana z odrysowanych i wyciętych dłoni.

Praca przyniosła dzieciom mnóstwo radości.

Dzieci wykonały również piękny świąteczny wianek

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

"Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, w grupie Tygrysków, idą pełną parą. Dzieci samodzielnie ubrały choinkę oraz udekorowały bombki, wyzwalając przy tym moc spontanicznej kreatywności."

MIKOŁAJKI

Jak co roku z niecierpliwością czekamy na przyjście Świętego Mikołaja. W tym roku również postanowił odwiedzić nasze przedszkolaki. 4 grudnia 2020 roku, w grupie Tygrysków, odbyło się spotkanie Mikołajkowe. Tygryski przygotowały dla Świętego Mikołaja niespodziankę - przepięknie wyrecytowały wiersz, zaśpiewały piosenkę i wręczyły prezent; Mikołajkowe laurki. Święty Mikołaj był zachwycony niespodzianką, obdarował przedszkolaki upominkami. Nie możemy doczekać się następnego spotkania!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W dniu 25 listopada "Tygryski" uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Tego dnia, przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie.

Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy.

Wspólnie bawiły się przy piosence "Jadą, jadą misie". Wspólnie obejrzały prezentację multimedialną

"Święto Pluszowego Misia". Wykonały również portret "Ukochanego Misia".

Bawiły się z wesołym misiem, który uczy angielskiego- Dzień Misia z TEDDY EDDIE.

(było to interaktywne przedstawienie  online.

Miś Edde oprowadził dzieci po swoim domku, pełnym zabawnych gości i wesołych niespodzianek.

Nauczył dzieci kilku słów i zabaw po angielsku. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu.

Obchody Dnia Misia uwieczniło rozdanie "Dyplomów Małego Przyjaciela Misiów" oraz naklejek.

11 LISTOPADA
11-Listopada
Święto Niepodległości
W naszym przedszkolu 10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia tygryski przyszły ubrane na biało -czerwono. Z tej okazji dumnie odśpiewały hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Recytowały wiersz "Katechizm polskiego dziecka".
Na zajęciach poznawały historię naszego kraju. Celem cyklu zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania kraju ojczystego, jego tradycji i kultury. Przedszkolaki chętnie wykonywały prace plastyczne na  ten temat. Będąc  na terenie ogrodu przedszkolnego, wykonały pracę "Polski orzeł". Dzieci zbierały materiał przyrodniczy i  wypełniały  kontury orła(którego samodzielnie narysowały).

Poniżej prezentujemy wykonanie dzieci

TYGRYSKOWE DYNIE

Dziś w grupie Tygrysków dzieci ozdabiały dynie - oczy, nosek i usta to coś, czego naszym dyniom brakowało. Kreatywność dzieci nie znała granic, a radości nie było końca.

„Rośnie dynia wprost do słońca.
Rośnie, rośnie, wciąż, bez końca.
Rośnie non-stop. Rośnie co dzień.
Już największa jest w ogrodzie…..”