KUBUSIE

POMOC:
Beata Jaryczewska
MALI ARTYŚCI

Dzieci brały udział w zabawach i zajęciach, w trakcie których miały możliwość wyrażania własnych doznań i przeżyć w kontaktach ze sztuką.Poznały pracę rzeźbiarza i malarza.Wzbogacały swoje słownictwo i wykazywały się inwencją twórczą.Powstały oryginalne prace

WARSZTATY KULINARNE

25 października odbyły się warsztaty kulinarne. Na warsztaty zostali zaproszeni rodzice.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach na których były pieczone gofry.Dzieci poznały składniki

i sposób wykonania tego smakołyku.Razem z rodzicami odmierzały składniki do ciasta i obserwowały  wypiek gofrów. Po upieczeniu nastąpił długo wyczekiwany moment- wspólny poczęstunek. Dzieci dekorowały swoje gofry wybranymi smakołykami. Gofry smakowały wyśmienicie.Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu wspaniałych gofrów.

Wycieczka do lasu

Wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do pobliskiego „lasu”. Piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury.Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.

Poznawały drzewa iglaste i liściaste, krzewy, słuchały odgłosów .Do kącika przyrody zbierały „skarby” – kolorowe liście, szyszki , suche igły z drzew iglastych, żołędzie.Dzieci spędziły miło czas na łonie natury.

Dzień chłopaka

10 września w grupie Kubusiów obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”.

Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.Wiemy jak ważny jest ruch i sprawność fizyczna, dlatego ten dzień  był pełen sportowych konkurencji. Nasi chłopcy to uwielbiają.Były drobne upominki, mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.