KUBUSIE

ANETA PRZYBYLSKA
GRUPA KUBUSIÓW 2020/2021

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny

wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się Kubusie 12 lutego podczas

balu karnawałowego.Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką

ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach. Na twarzach wszystkich malował się

uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania

dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

DZIEŃ PIZZY

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy.

W naszym przedszkolu grupa Kubusiów również obchodziła ten smaczny dzień.

"PIRAMIDA ZDROWIA"

W ostatnim tygodniu rozmawialiśmy na temat ogromnej wartości jaką jest zdrowie.

Bardzo ważne w zdrowym stylu życia jest prawidłowe odżywianie, dlatego też

mówiliśmy o piramidzie zdrowia. Kubusie wykonały własną piramidę zdrowia.

PRACA PLASTYCZNA

"Woda i mydło, to bakterii straszydło" - praca plastyczna w

Kubusiach.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka to dzień szczególny – radosny dla wnucząt. Z tej okazji przedszkolaki

przygotowały specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

"Dzień Kubusia Puchatka"

18 stycznia dzieci z grupy Kubusie obchodziły święto Puchatka. Z tej okazji wybraliśmy się do

Stumilowego Lasu, żeby przypomnieć sobie postacie z bajki, pobrykać jak Tygrysek,

przekazywać sobie cichutko dzwonek niczym Prosiaczek,

a na koniec stworzyć pracę plastyczną,

na której był Kubuś.

SZALEŃSTWA NA ŚNIEGU

KUBUSIOWA WIGILIA

Dnia 21 grudnia 2020 roku Przedszkolaki uczestniczyły w Wigilii oraz wystawiły świąteczne

przedstawienie. W tym dniu w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera, pięknie

przystrojone stoły, dzieci odświętnie ubrane, wszystko to wprowadzało nas w nastrój oczekiwania na

wyjątkowe, niecodzienne wydarzenia. Kubusie śpiewały i recytowały wiersze. Wymagało to od nich

wielu przygotowań i zaangażowania się. Po wyjątkowym występie na dzieci czekał uroczysty obiad i

słodki poczęstunek. Zwieńczeniem i nagrodą tego pięknego lecz wyczerpującego dnia była wizyta

Świętego Mikołaja i wręczenie dzieciom upominków.

KUBUSIOWE PIERNIKI

"Piernikowe szaleństwo"

W dniu dzisiejszym Kubusie przyniosły do przedszkola pierniczki,

które wspólnymi siłami ozdabiały. Było kolorowo i pysznie.

UBIERANIE CHOINKI

W dniu dzisiejszym Kubusie ubierały choinkę ozdobami,

które samodzielnie przez cały tydzień tworzyły.

Efektem wspólnej pracy jest piękna,

kolorowa choinka, która wprowadza w naszej sali świąteczną atmosferę.

MIKOŁAJKI

Dnia 4.12.2020r. do grupy Kubusiów zawitał św. Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego piękne podarki. Dzieci z ogromną radością przywitały Św. Mikołaja śpiewając mu piosenkę i recytując wiersz. Cały dzień przebiegał w Mikołajkowej atmosferze. Kubusie brały udział w licznych zabawach Mikołajkowych, napisały list do świętego Mikołaja, a na koniec zamieniły się w jego pomocników tworząc piękne prezenty w postaci ozdób świątecznych dla swoich rodziców.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

"Dzień Pluszowego Misia"

25 listopada obchodziliście Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji cały dzień przebiegał w tematyce misiowej. Na początek każde z dzieci przedstawiło fotografię ze swoim misiem i opowiedziało o swym pluszowym przyjacielu. Następnie odbyły się zabawy i opowieści  ruchowe, po których dzieci przystąpiły do układania różnych misiów. Wszystkie Kubusie bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem. Przedszkolaki wykonały także pracę plastyczną pt. "Miś" wykorzystując do tego kaszę gryczaną i jęczmienną. Na zakończenie odbył się Quiz wiedzy o misiach. Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie również z tym zadaniem, za co zostały uhonorowane Dyplomem Przyjaciela Pluszowego Misia.