Przedszkole nr 3 w Brwinowie

KONTRAST
A
A
A
A
CZCIONKA
A
A+
A++

SMERFY

KONTAKT
NAUCZYCIELKI:
ALEKSANDRA KILCZEWSKA
MARTA IDZIKOWSKA
PATRYCJA PARTYKA - TKACZ
POMOC:
ANNA GAWROŃSKA
GRUPA SMERFÓW 2020/2021


11 LISTOPADA

Święto Niepodległości Polski bardzo uroczyście obchodziły 4,5-l.z grupy Smerfów. Wystąpiły z bogatym programem, gdzie wiersze patriotyczne przeplatane były piosenkami:"
"Rozkwitały pąki białych róż", Przybyli ułani", "Płynie Wisła", Pałacyk Michla", "Polska" okraszone Hymnem Polski. Od najmłodszych lat poprzez edukację patriotyczną kształtujemy w dzieciach poczucie przynależności narodowej, przypominamy o latach niewoli, oddając w ten sposób hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.
Po występach pięknymi słowami pełnymi uznania za dojrzałe treści patriotyczne podziękowała dzieciom p. dyrektor Ewa Przybylik. Rodzice również skierowali do swoich pociech bardzo miły gest w postaci pysznych ciast. Ten dzień był dla nas zarówno podniosły jak i radosny. W taki sposób złożyliśmy ukłon w stronę naszej kochanej Ojczyzny.

Poniżej prezentujemy występ dzieci .

Marta IdzikowskaSMERFOWE DYNIE

Dzień Dyni

Dnia 29 października w grupie Smerfów

obchodziliśmy Dzień Dyni.

Z tej okazji dzieci dekorowały dynie.

Wykorzystaliśmy do tego farby, cekiny, polarowe  materiały…

Dzięki temu udało się nam stworzyć

np. kulę dyskotekową, sowę czy Pinokia.

ZAJĘCIA MATEMATYCZNE

Jesień to przepiękną, kolorowa pora roku, bogata w owoce i inne skarby jesieni. Przyniesione przez dzieci owoce wykorzystaliśmy do zabaw matematycznych, gdzie dzieci poznawały:

wygląd, kształt, przeliczały, porównywały, tworzyły grupy owoców, zapoznawały się z nowymi pojęciami,

uczyły się myślenia matematycznego.

Po poddaniu obróbce dzieci wykonały sałatkę owocową, uczyły się samodzielności w przygotowaniu deseru, a następnie bardzo zadowolone z efektów swojej pracy degustowały wykonaną przez siebie sałatkę.

DZIEŃ ZWIERZĄT W PRZEDSZKOLU

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt Smerfy zrobiły zwierzątkom niespodziankę: przepięknego kotka wykonanego z futerka, gdzie dzieci wykazały się dokładnością, starannością. Pieski wykonane techniką malowania plasteliną. Smerfy były podzielone na zespoły. Każdy zespół wykonywał inne zwierzątko.

W czasie zajęcia poznały nowe techniki plastyczne.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dnia 30.09.2020 r. w grupie Smerfów odbył się Dzień chłopaka.

Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek. Podczas obchodów święta

było mnóstwo zabaw i prezentów. Później grupa mogła wypocząć podczas poczęstunku.

W ramach ochłonięcia Smerfy udały się na spacer ulicami Brwinowa.

Dzień minął wszystkim bardzo miło. Grupa była zachwycona niespodziankami.

Wszystkim chłopcom z okazji ich święta życzymy wiele uśmiechów, sukcesów i spełnienia marzeń.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dnia 25.09.2020 r. w grupie Smerfów odbył się Dzień Przedszkolaka, a przy okazji Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały Pani Dyrektor nauczone przez siebie wiersze: ,,Katechizm polskiego dziecka” i ,,Barwy ojczyste” oraz piosenkę ,,Przedszkolaki- rozrabiaki”.

Po krótkim występie nastąpiło pasowanie. Po przyrzeczeniu, każde z dzieci, w ramach prezentu, otrzymało dyplom oraz pamiątkowy medal i kredkę, którą było pasowane. Nieoficjalną część dnia otworzyły zabawy przy muzyce oraz tańce. Nie zabrakło również niespodzianek! Specjalnie dla dzieci, na terenie przedszkola, zostało otwarte stoisko z watą cukrową. Ponadto w sali czekał na nich poczęstunek.

Dzień przedszkolaka był pełen wrażeń. Dzieci były uśmiechnięte i zadowolone.
A z okazji Pasowania życzymy im samych sukcesów i jak najszczęśliwszych chwil
w przedszkolu!

ZWIEDZANIE MIASTA

08.09.2020r. grupa Smerfów wybrała się na zwiedzanie miasta. Przejściem podziemnym doszliśmy do Parku Miejskiego, gdzie dzieci miały możliwości różnorodnych zabaw zręcznościowych. Zafascynowane wszystkim co inne śmiało próbowały swoich sił. W drodze powrotnej zwiedzaliśmy miejsca docelowe ronda W. Kowalskiego, Poczty, Straży Pożarnej, Urzędu Miasta i Gminy w naszym mieście. Smerfy pełne wrażeń i pozytywnych doznań wróciły do przedszkola.

SMERFY W PODKOWIE

Wykorzystując przepiękną, wrześniową pogodę dzielni piechurzy z grupy Smerfów wyruszyli na podbój Podkowy Leśnej. Po drodze zauważaliśmy instytucje użytku publicznego tego miasta. Zwiedziliśmy Stacje WKD Podkowa Leśna Główna, mini zoo w ogrodzie przy Kościele, m. in. przepięknego pawia, rybki i kolorowe papużki. Dzieci miały też okazję przejścia tunelem podziemnym, pod torami WKD, dużą atrakcją dla nich były przejeżdżające pociągi WKD i następna stacja : Podkowa Leśna Zachodnia WKD. Tego dnia dzieci szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Co w domu? 22-30VI 2020

Tematyka tygodniowa: Do widzenia, przedszkole!

Zbliżają się wakacje czas odpoczynku. Na pewno macie już wakacyjne plany i niedługo wyruszycie z rodzicami w podróż. My zapraszamy Was już dzisiaj do wakacyjnych podróży. Oto nasze propozycje.

22.06. – poniedziałek - WAKACYJNE PODRÓŻOWANIE

W poranku proponuję: Zumbę dla dzieci – “sposób na nudę” https://www.youtube.com/watch?v=2T6eW_b3saQ

Słuchanie opowiadania Małgorzaty Strękowskiej - Zaremby  „Wakacyjne podróże”.


Od samego rana tata, Olek i Ada planowali podróże wakacyjne. Zapomnieli o porannym myciu, a nawet o przebraniu się z piżam. Gdyby nie mama, zapomnieliby też o śniadaniu. Szczęśliwie mama przypomniała im o wszystkim. Kiedy byli już umyci, przebrani i najedzeni, wyjęła z szafy wielki globus                          i postawiła go na podłodze. – Teraz możecie podróżować palcem po całym świecie. – Super! – ucieszył się Olek. Bez namysłu zakręcił globusem.                                         Fruuu!  Gdyby kula ziemska obracała się tak szybko, wszyscy dostaliby kręćka jakiegoś lub co najmniej zadyszki. Przed oczami Olka, Ady i taty mknęły kontynenty: Ameryka Północna i Ameryka Południowa, Afryka, Europa i zaraz Azja i Australia. – Tu jedziemy! – Palec Olka
zatrzymał rozpędzony świat namalowany na globusie. – Australia, Sydney. Niezłe miejsce. Będzie fajnie. W Australii są kangury i koale. – W Sydney chciałbym zobaczyć gmach filharmonii – wtrącił tata. – A będzie tam gmach naszego przedszkola? – spytała Ada. Olek spojrzał na siostrę z politowaniem. Przecież nikt nie podróżuje do przedszkola, które jest kilka metrów od domu. Zakręcił drugi raz. Jego palec wskazał państwo leżące w Ameryce Południowej.  – Brazylia. Dobry wybór – pochwalił tata. – Są tam wspaniałe plaże. Chętnie poleżałbym sobie – przeciągnął się leniwie. – Może i ja zaproponuję podróż? – mama zajrzała do salonu. – Chciałabym pojechać z wami do Indii. Zawsze interesowała mnie Azja i jej kultura. Chociaż Afryka też jest ciekawa. – No pewnie! Jedziemy do Kenii! Do parku z dzikimi zwierzętami. Zobaczymy słonie i żyrafy! – zawołał Olek ożywiony wizją spotkania dzikiego słonia, a może i lwa. – A będzie tam nasz park? – nieśmiało spytała Ada. Wszyscy spojrzeli na nią jak na przybysza z kosmosu. – Nasz park będzie czekał na ciebie w Polsce. Teraz ja wybieram – powiedział tata. Energicznie zakręcił globusem. Niebieski kolor oceanów i mórz zmieszał się z zielonym, żółtym i brązowym – kolorami kontynentów. Adzie aż zakręciło się w głowie. Świat na globusie obracał się zbyt szybko. Co będzie, jeżeli palec taty trafi na głęboki ocean? Nie chciałaby spędzić wakacji na oceanie. Tam już z pewnością nie ma znajomego parku ni przedszkola ani placu zabaw z dużą okrągłą piaskownicą. – Stany Zjednoczone. Waszyngton – zakomunikował tata. – Jest tam plac zabaw? – spytała Ada. – Naszego nie ma, są inne. Jest za to Biały Dom i... – Ale naszego domu tam nie ma – przerwała tacie Ada. – Ja nie mogę! Chcesz jechać na wakacje czy nie? – zniecierpliwił się Olek. – Chcę. Tylko nie tak daleko – – Chcę. Tylko nie tak daleko – bąknęła Ada. – To gdzie? Wybieraj – podsunął jej globus. Ada zamknęła oczy. ,,Niech los zdecyduje” – pomyślała i dotknęła palcem globusa. – Tu! Cała rodzina wbiła wzrok w miejsce, które wskazał palec Ady. Mama i tata pierwsi gruchnęli śmiechem. – Europa, Polska, Warszawa – podsumował Olek. Ada westchnęła z ulgą. Jak to dobrze, że zdała się na los szczęścia. W Warszawie jest jej przedszkole i dom, i park, i znajomy plac zabaw. No i tuż pod Warszawą mieszkają ukochani dziadkowie. Co ważne, ich dom stoi w pobliżu lasu. – Pojedziemy do babci i dziadka. Tam są bociany, dzięcioły, kukułki, żabki, biedronki, ślimaki, pszczoły – zachwalała Ada. – Mrówki, komary i muchy – dorzucił ponuro Olek. Ale już po chwili śmiał się jak tata i mama. Nawet napad komarów nie odstraszyłby ani jego, ani Ady od podróży do dziadków. Podpatrywanie ptaków w towarzystwie dziadka, który zna setki ciekawostek o zwierzętach, to był najlepszy z wakacyjnych planów.

 Rozmowa na temat opowiadania.
− Co Olek, Ada i tata planowali z samego rana?
− Dzięki czemu mogli podróżować palcem po całym świecie?
− Jakie kontynenty były widoczne na globusie?
− Co wskazywał palec Olka?
− Co wskazywał palec taty?
− Gdzie chciała pojechać mama?
 − Co wspominała cały czas Ada?
− Co wskazywał palec Ady? Gdzie ona chciała pojechać na wakacje?