KRASNOLUDKI

Aleksandra Olszewska
Dzień misia

WINTER CLOTHES

Dzisiaj (15 listopada) odbyły się zajęcia  na temat odpowiedniego ubioru w zimne oraz w ciepłe dni. Dzieci rozpoznały wszystkie części garderoby. Segregowały ilustracje przedstawiające różne części odzieży na te, które nadają się na zimę i na te które nadają się na lato. Aby nie było nudno, nauka połączona była z zajęciami ruchowymi- dzieci biegały swobodnie w rytm piosenki. Na przerwę w muzyce odszukiwały na sobie ubrania o które prosił nauczyciel.

Targ warzywno owocowy

Dzisiaj (4 października) dzieci z grupy Krasnali udały się na targ warzywno- owocowy. Podczas wycieczki maluchy utrwaliły wiadomości zdobyte podczas zajęć w przedszkolu – oglądały różne gatunki owoców  i warzyw, porównywały ich wygląd, rozpoznawały i nazywały poszczególne warzywa i owoce, przypomniały sobie o ich wartościach odżywczych niezbędnych  do właściwego funkcjonowania organizmu. Na zakończenie wycieczki dzieci zakupiły swoje ulubione warzywa. Każde dziecko zapłaciło Pani za zakupy. Po powrocie do przedszkola wszystkie warzywa i owoce dzieci odłożyły do kącika przyrodniczego, który powstaje w naszej sali.

Dzień Chłopaka

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” panie razem z dziewczynkami przygotowały specjalne krawaty dla „Super Chłopaka”. Były także drobne upominki, dyskoteka i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

Cała Polska czyta dzieciom

Drodzy Rodzice!

Pragniemy zachęcić Państwa do głośnego czytania dzieciom. Od Was w największym stopniu zależy pomyślna przyszłość Waszego dziecka. Jeśli chcecie, by Wasze dziecko było mądre i odnosiło sukcesy w przedszkolu oraz później w życiu przyjdź do naszej grupy i poświęć 10 min na czytanie tak jak mama Weroniki

Dzień marchewki

Dzisiaj 1.10 obchodziliśmy w grupie Dzień Marchewki. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Realizując program edukacji żywieniowej przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa , zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Mało znaną ciekawostką jest to, że zielona nać marchewki jest także jadalna, można z niej zrobić koktajl dodając korzeń marchwi i cytrynę. Warto go pić, bo to witaminowa „bomba”. Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok  i upiec marchewkowe ciasto. Ten „bardzo zdrowy dzień pomarańczowy” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi oczywiście o marchewce, chrupaniem surowych marchewek, próbowaniem marchewkowego soku.  Na koniec odbyła się super marchewkowa sesja zdjęciowa z czapkami marchewkowymi w roli głównej. Był to dzień ,w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów ,zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.