WYDARZENIA Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

PODZIĘKOWANIA ZA ZBIÓRKĘ KARMY DLA SCHRONISKA

Brak opisu.

Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.

25 czerwca 2020r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. 7 miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.

W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w szkole. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.
Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu :-)

Jeśli tęsknota mnie ogarnie,

Kiedy już będę uczniem w szkole –

To znajdę wyjście,

Wiem, co zrobię:

Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole...

Dzień 3 w Przedszkolu podczas edpidemii

Jak widać w Przedszkolu nr 3 nie ma miejsca na nudę, nawet podczas epidemii Koronawirusa! Dzisiaj dzieci wykonały niezwykłe budowle z klocków, malowały ulubione zwierzaki na folii oraz papierze na świeżym powietrzu a także zadbały o przedszkolny ogródek.

Dzień MAMY

Podczas zajęć opiekuńczo- wychowawczych, dzieci z grupy Krasnale i Kubusie dzielnie wykonały prezenty na dzień Mamy!

Konkurs - Zabawka ekologiczna

Prezentacja prac
nadesłanych na konkurs plastyczno-techniczny
 „Zabawka ekologiczna”

Na konkurs o tematyce ekologicznej „Zabawka ekologiczna”, ogłoszony w Słonecznym Przedszkolu wpłynęły 2 prace:
Julii Płuszewskiej i Kuby Bartczaka z rodzicami.

Za nadesłane prace, zaangażowanie i ciekawe pomysły serdecznie dziękujemy.

Na wykonawców czekają w przedszkolu nagrody
i dyplomy, które zostaną im wręczone po powrocie do przedszkola. Poniżej prezentujemy nadesłane prace.

Dziękujemy – Ewa Przybylik

Karnawał

W poniedziałek 24.02.2020r w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy, którego hasłem przewodnim była Kraina Lodu.

Rodzice przygotowali dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe.Dzieci miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek.Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w konkursach.Robiono również pamiątkowe zdjęcia. Do domu dzieci wracały w we wspaniałych humorach.

FINANSOWY ELEMENTARZ

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW
DZIECKA Z UNICEF

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym szczególnym dniu Dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Nasze przedszkole również włączyło się do tej akcji.

Przedszkolak małym patriotą

Pielęgnowanie patriotyzmu jest zadaniem kierowanym do nas wszystkich. Nie jest to zadanie ani łatwe ani proste, ale poważne. A ponieważ pracujemy z najmłodszymi podchodzimy do niego z dużą dozą radości i poczucia humoru.

Do współpracy w realizacji niektórych zadań zapraszamy rodziców. Kilkunastu rodziców skorzystało z naszego zaproszenia i wspólnie ze swoim dzieckiem  wzięło udział w “ Konkursie Patriotycznym ” , który odbył się 14.11.2019 r.

Celem konkursu było upowszechnianie patriotycznej tematyki jako wartości związanej z tradycja i ochroną polskiej kultury narodowej, a także popularyzacja wśród dzieci twórczości muzyczno –literackiej o tematyce patriotycznej.

Ważny był dobór repertuaru, interpretacja wiersza, piosenki, tańca, dykcja, muzykalność, oraz ogólny wyraz artystyczny.

Gośćmi w czasie tego wydarzenia był Pan burmistrz Jerzy Wysocki i Pani Anna Adamkiewicz, jako przedstawicielka Biblioteki Publicznej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania, dyplomy i nagrody.

Dyrektor Przedszkola- Ewa Przybylik

Spotkanie z fotografem

Czy można zatrzymać czas ? Spotkanie z fotografem.

Na to i inne pytania odpowiedział nam niecodzienny gość. Przyszedł do nas pan Mieczysław z dużą walizką, której zawartości byliśmy bardzo ciekawi. Okazało się, że odwiedził nas fotograf, a w walizce znajdowały się różne rodzaje aparatów fotograficznych – stare pradziadkowie, dziadkowe i te najnowsze, którymi aktualnie posługuje się w pracy. Jakże byliśmy ciekawi, kiedy wyjmował kolejne interesujące eksponaty. Obejrzeliśmy również stare, jak i całkiem współczesne fotografie. Dowiedzieliśmy się po co robione są zdjęcia i jakie mają znaczenie w życiu każdego człowieka .