Kubusie

Kubusie

25 października odbyły się warsztaty kulinarne. Na warsztaty zostali zaproszeni rodzice.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach na których były pieczone gofry.Dzieci poznały składniki
i sposób wykonania tego smakołyku.Razem z rodzicami odmierzały składniki do ciasta i obserwowały  wypiek gofrów. Po upieczeniu nastąpił długo wyczekiwany moment- wspólny poczęstunek. Dzieci dekorowały swoje gofry wybranymi smakołykami. Gofry smakowały wyśmienicie.Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu wspaniałych gofrów.
 
 
Wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do pobliskiego „lasu”. Piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury.Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.
Poznawały drzewa iglaste i liściaste, krzewy, słuchały odgłosów .Do kącika przyrody zbierały „skarby” – kolorowe liście, szyszki , suche igły z drzew iglastych, żołędzie.Dzieci spędziły miło czas na łonie natury.
Kubusie z wizytą w sklepie owocowo – warzywnym.
W czwartek 3 października Kubusie były na wycieczce w sklepie owocowo – warzywnym. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, prawie bezbłędnie nazywały  i wskazywały poszczególne owoce i warzywa, które można nabyć w tym sklepie.Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska, dostrzeć kształty, kolory. Wycieczka miała na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Dzieci wspólnie z panią kupiły wybrane przez siebie śliwki, które będą zjedzone w przedszkolu.
0 września w grupie Kubusiów obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”.
Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.Wiemy jak ważny jest ruch i sprawność fizyczna, dlatego ten dzień  był pełen sportowych konkurencji. Nasi chłopcy to uwielbiają.Były drobne upominki, mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych.Dlatego będziemy kontynuować nasze wizyty w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w naszym mieście.W czasie pierwszej wizyty po wakacjach, Kubusie utrwaliły sobie niektóre wiadomości z ubiegłego roku , oraz zdobyły nowe.Z uwagą wysłuchały książeczki pt.” O wilku, który wyskoczył z książki”, do której mają wykonać ilustrację.Dwoje dzieci otrzymało specjalne wyróżnienia, a wszystkie cukiereczki. Na koniec wspólnie z panią przedszkolaki wypożyczyły 2 książeczki , które będziemy czytać w przedszkolu.

B. Dudzińska

20 września- to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Kubusie świętowały ten dzień 19 września.Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Kubusie pokonywały przeszkody, wykonały opowieść ruchową pt.” Jesienna aura”. Uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną. Rysowały swoje buzie na balonach .Radość , śmiech i doping uczestników świadczył o dobrej zabawie.Przedszkolaki złożyły przysięgę i przypieczętowały ją odciskiem kciuka.Na zakończenie każde dziecko otrzymało medal . Odbył się również poczęstunek.

25 września Kubusie robiły kolorowe owocowe szaszłyki z przyniesionych do przedszkola różnych owoców.Wcześniej dzieci brały udział w zabawach z owocami. Odgadywały ich nazwy poprzez dotyk, określały wielkość, kolor i nazywały je.Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji.

WITAMY WSZYSTKICH PO WAKACJACH .
ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA CIEKAWOSTEK Z ŻYCIA PRZEDSZKOLNEGO W GRUPIE KUBUSIÓW.
 
SPACER NA SKRZYŻOWANIE I POZNANIE WYBRANYCH ZNAKÓW  DROGOWYCH.
W czasie omawianego tematu o bezpieczeństwie ,wybraliśmy się na spacer na skrzyżowanie ulic, aby móc pogłębić swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznego ruchu drogowego.Kubusie nie tylko obserwowały ruch na ulicach,ale także wyrażały swoje opinie i spostrzeżenia. W bezpośredni sposób uczyły się właściwych zachowań.  Obserwowały skrzyżowanie z sygnalizacją i bez, ruch pieszych i poruszających się rowerzystów i innych pojazdów. Kubusie próbowały również omawiać znaczenie mijanych znaków drogowych .Wszyscy wrócili zadowoleni.
 
B. Dudzińska

Dnia 3.06. grupa Kubusiów odwiedziła Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Brwinowie. Tego dnia świętowaliśmy w bibliotece Dzień Dziecka. Rozmawialiśmy o dzieciach, o ich prawach i obowiązkach oraz wysłuchaliśmy opowiadania pt. ” Basia i kolega z Haiti”. Na koniec spotkania przedszkolaki dostały male upominki od Pani Ani z biblioteki. W ramach podziękowania zaśpiewały piosenkę z repertuaru Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci” Mam nadzieję,że był to udany dzień dla Kubusiów.

K. Jabłonowska

W Grupie Kubusiow Puchatkow odbyły się warsztaty ZDROWO JEMY ZDROWO ŻYJEMY. Przedszkolaki robiły słodycze pod okiem mamy Kuby i Amelki Nie były to zwyczajne słodkości. Nasi goście przedstawiły dzieciom jak z rożnych ziaren: słonecznika, dyni, sezamu, siemienia lnianego, amarantusa połączonych z miodem zrobić coś zdrowego, słodkiego, co zaspokoi każdego łakomczuszka. Kubusie bardzo uważnie słuchały, uczyły się i przystąpiły do wykonania zadania. Praca była słodka i przyjemna, po której nastąpiła degustacja. Mamy nadzieję, ze tak zrobione słodycze będą częściej pojawiać się w domach naszych przedszkolaków. Bardzo dziękujemy za przygotowanie zajęć mamie Kuby, Amelki i pani Ilonie.

Kasia Jablonowska

24 kwietnia 2019 roku grupa „ Kubusiów ” spotkała się z zaproszonym gościem –
Babcią Jurka, która jest przewodnikiem turystycznym panią Dorotą Antkowiak.
Dzieci dowiedziały się, że przewodnik turystyczny to zawód dla ludzi z pasją.
Przewodnik turystyczny jest osobą, której podstawowym zajęciem jest oprowadzanie
wycieczek i turystów indywidualnych po określonym mieście, regionie czy wyznaczonej trasie. Wizyta p. Doroty zbiegła się z realizacją projektu „ Brwinów – nasze miasto ”, którego celem jest poznanie swojego miasta, jego historii, zabytków i uwrażliwienie dzieci na piękno naszego regionu.
Pani przewodnik w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedziała dzieciom
o historii miasta, zorganizowała także mini konkurs wiedzy o mieście …. z nagrodami !!!. Swoje miasto, region i kraj dziecko powinno poznawać przede wszystkim poprzez bezpośrednią obserwację, ciekawe spotkania, wycieczki. Dlatego też wspólnie wybraliśmy się na spacer po Brwinowie. Dzieci dowiedziały się, że przez Brwinów przebiegała linia kolejowa dzieląca miasto i gminę Brwinów na dwie części – północną i południową.
Poznały nazwy niektórych ulic w południowej części miasta.
Na chwilę przystanęliśmy na ulicy Grodziskiej przy budynku z początku XX wieku,
w którym swą siedzibę ma Urząd Gminy Brwinów i brwinowska Straż Miejska.
W dalszej wędrówce dzieci poznawały stare kamienice, wille i współczesne zabudowy. Wędrując uliczkami dotarliśmy do północnej części miasta, a dokładnie do zielonego serca naszego miasta i wymarzonego miejsca wypoczynku – parku. Miło było pobawić się
z paniami na łonie pięknej wiosennej przyrody, obserwować kaczki z rodzinami pływające
po stawie, śpiewające ptaki i usłyszeć dzięcioła leczącego drzewa.
Niestety czas szybko minął, że ledwie zdążyliśmy na obiad.
Pani Dorota Antkowiak wszystkim dzieciom wręczyła foldery „Poznaj Brwinów”
i widokówki z różnych miejscowości oraz zachęciła do dalszych wycieczek z jej udziałem.
Wstępnie umówiliśmy się na odwiedzenie naszej stolicy – Warszawy. Wiele radości
sprawiło dzieciom spotkanie z gościem. Bardzo miło, aktywnie i bezpiecznie spędziliśmy czas.
Serdecznie dziękujemy pani Dorocie, która rozbudziła aktywność twórczą i poznawczą dzieci. Zamierzamy kontynuować nasz projekt i rozwijać zainteresowania wychowanków ich najbliższym środowiskiem, kształtować tożsamość narodową i świadomość obywatelską.

W grupie Kubusiów odbyły się zajęcia dotyczące „ WODY”. Najpierw dzieci próbowały
rozróżnić odgłosy wody. Następnie – burzą mózgów- spróbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie „ co by było gdyby na świecie zabrakło wody?”. Dzieci dzieliły się własnymi
doświadczeniami . Zostały przeprowadzone zajęcia badawcze – na które dzieci z
niecierpliwością czekały” wodny wulkan, wędrująca woda, kolorowe bańki, chmurka z
kolorowym deszczem, musujące kolory.
Podsumowując zajęcia, myślę , że każdy Kubuś czerpał radość z doświadczania i
eksperymentowania. Wie jak należy korzystać z zasobów wodnych. Jego ulubionym napojem będzie teraz woda, a wiadomości które zdobył wzbogacą jego wiedzę.

 

 

 

K. Jabłonowska

Sport

to

zdrowie

14 marca w grupie Kubusiów przebiegał pod hasłem SPORT TO ZDROWIE gdzie przedszkolaki ćwiczyły z zapałem kształtując postawę zdrowego ruchu. Następnie Kubusie zrobiły pyszne wiosenne, kolorowe kanapki, które ze smakiem zjadły. W tym dniu SAMO ZDROWIE zagościło w Kubusiowej sali. Mamy nadzieję że zdrowe nawyki pozostaną u przedszkolaków na długi czas.

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Tego dnia swoje święto maja wszystkie kobiety zarówno duże i małe. Chłopcy z grupy Kubusiow Obdarowaly swoje koleżanki z grupy pysznym mufinkami własnoręcznie ozdobionymi oraz wszystkie Panie ze słonecznego przedszkola. Oczywiście również złożyli serdeczne życzenia. Mam nadzieję że wszyscy będziemy milo wspominać ten dzień.

K. Jabłonowska

 

Nasza hodowla

04 marca Kubusie Puchatki z niewielka pomocą naszego gościa, mamy Ali: P. Izy rozpoczęły zakładanie wiosennej hodowli roślin w ramach „Kącika zdrowego przedszkolaka”. Znalazły się w niej cebula na szczypiorek, bardzo chętnie jadana podczas przedszkolnych posiłków, rzeżucha, bazylia oraz aby było kolorowo naszej sali cebulki wiosennych kwiatów: hiacyntów, tulipanów oraz sadzonki bratków.
Wszystkie przedszkolaki poznały etapy wysiewu , sadzenie roślin oraz były bardzo chętne i zaangażowane w prace.
Dziękujemy P. Izie za udział w tych zajęciach. 
k. Jabłonowska

 

 

Wyprawa do biblioteki

28 lutego grupa Kubusiów odwiedziła Publiczna Bibliotekę dla dzieci i młodzieży w Brwinowie. Celem tego spotkania było przypomnienie jakim miejscem jest biblioteka, do czego służy, jakie panują w niej zasady i czy warto się z nią zaprzyjaźnić. Dzieci obejrzały również książki, które są w zbiorach biblioteki. Pani Ania przeczytała fragment książki Natalii Usenko pt. ” Bajki o smokach i rycerzach”, która sprawiła dzieciom wiele radości. Kubusie zostały zaproszone na następną wizytę oraz do częstszego wypożyczania książek. Mam nadzieję, że nasze Przedszkolaki chętnie będą wraz z rodzicami korzystać z dobrodziejstw literatury znajdującej się w bibliotece.
K. Jabłonowska

 

W świecie dinozaurów

Dzisiaj (25 lutego) w grupie Kubusiów Puchatków odbyły się warsztaty konstrukcyjne z tatą. Swój udział w tych zajęciach zaproponował tata Niny P. Grzegorz. Dzień był pełen wrażeń.
P. Grzegorz z kartonów konstruował dinozaury proponowane przez dzieci. Kubusie wykazały się doskonałą wiedzą dotyczącą nazw oraz wyglądu tych prehistorycznych  gadów. 
Tata Niny z wielką cierpliwością pokazywał etapy tworzenia makiet dinozaurów. 
Powstał Diplodok, Tyranozaur oraz Triceratopos a  
Kubusie stworzone z wielkim zapałem kartonowe dinozaury pomalowały farbami. 
Dziękujemy serdecznie p. Grzegorzowi za zaangażowanie, pomysłowość oraz za miłą współpracę. 
Zapraszamy również innych rodziców. 
Mam nadzieję że ten dzień, pełen zadań, zabaw, radości płynącej że wspólnej pracy 
zostanie na długo w pamięci dzieci. 

K. Jabłonowska

W krainie bajek


W tym tygodniu przedszkolaki z grupy Kubusie realizowały temat pt. SPOTKANIE Z BAJKĄ. Nie ma chyba innej bardziej działającej na wyobraźnię czynności niż czytanie. Bajkowe opisy, bohaterowie i historie dają nieograniczone możliwości rozwoju myślenia obrazem u najmłodszych, które z pewnością przyda im się w późniejszym wieku. Bajki są bezcennym źródłem dobrych wzorców, z których Twoje dziecko może uczyć się wartościowych postaw. Pozytywni bohaterowie, z którymi dzieci najchętniej się identyfikują, wpływają na kształtowanie moralności dziecka.
Wśród dzieci zostało promowane czytania bajek, baśni, wierszy, legend jako sposób na ich rozwój, kształcenie i zdobywanie wiedzy. Przedszkolaki zostały wprowadzone w świat literatury, poznały piękno języka polskiego, doskonaliły kompetencje językowe, rozwijały umiejętność słuchania, rozwijały wyobraźnie oraz zainteresowanie książką. Dzieci podczas słuchania ulubionych bajek z dużą łatwością przyswajały nowe słowa, przez co wzbogaciły swoje słownictwo i kształtowały swój styl wypowiedzi. Wykonywały prace na temat bajek oraz kukiełki, które wykorzystały do swoich przedstawień. Przedszkolaki próbowały wchodzić w role wybranego bohatera i przedstawiać scenki według własnego pomysłu lub wybranej bajki- wychodziło im to doskonale, a przy tym pokonywały własna
nieśmiałość i budowały długie i ciekawe wypowiedzi.
A w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom” Kubusie wysłuchały ulubionych bajek
przeczytanych przez mamy: Niny i Jurka. Oczywiście zapraszamy również innych rodziców z naszej grupy.
Mam nadzieję, że u Kubusiów zostały rozwinięte zainteresowania czytelnicze i chętnie będą się dzieliły opowiadaniami, rysunkami ze swoich ulubionych bajek.

 

 

 

 

 

 

K. Jabłonowska

Styczeń w grupie

„Kubusiów Puchatków”

Przed nami nowy rok kalendarzowy. To idealny czas na refleksje nad tym, co wydarzyło się w poprzednim roku oraz na snucie noworocznych planów. Sprzyja to budowaniu w dzieciach świadomości istnienia stałych praw natury. Noc i dzień, dni tygodnia, miesiące i pory roku są świadectwem ciągłości czasu. Warto rozmawiać z dziećmi na ten temat i dawać im możliwość doświadczania stałości tych zjawisk. Dzięki temu będą mogły dostrzec powtarzalność, która pozwoli im na przewidywanie następstw  oraz rozwijanie myślenia przyczynowo – skutkowego.

Razem z „Topem” odkrywaliśmy tajemnice pór roku. Mogliśmy rozwijać ciekawość, stawiać hipotezy i wyciągać wnioski. Kubusie wiedzą, że tydzień ma siedmioro dzieci.                                    Już je wszystkie znamy i potrafimy wymienić we właściwej kolejności – dzięki panu Janowi Brzechwie, który napisał bardzo śmieszny wiersz na ten temat. 

Za oknem dalej zima, dlatego postanowiliśmy zbadać, dlaczego o tej porze roku jest zimno                     i odkryć, czym się różnią płatki śniegu. Ale to nie wszystko. Wykonywaliśmy różne prace plastyczne i działania matematyczne. Ćwiczyliśmy pamięć, rozwijaliśmy sprawność motoryczną i spostrzegawczość.

Wspólnie tańczyliśmy taniec wesołych pingwinów i pomagaliśmy Pani Zimie malować śnieżynki i naklejać wacikowe bałwanki. Wiemy, jak należy ubierać się w zimowe dni, by nie spotkać się z Panami –  Katarem i Kaszlem. Badaliśmy czystość śniegu i wiemy, dlaczego nie można go jeść. W czasie zabaw w ogrodzie przedszkolnym tropiliśmy ślady na śniegu ptaków i zwierząt (np. wiewiórki), robiliśmy orzełki na śniegu i rzucaliśmy śnieżkami do celu
( do tablicy), próbowaliśmy ulepić bałwana i rysować patykiem na śniegu. Dzieci wiedzą jak bezpiecznie bawić się na śniegu i lodzie.                             

W końcu nadszedł czas na przygotowanie się do jednej z najmilszych przedszkolnych uroczystości – Dnia Babci i Dziadka. W tym czasie rozmawialiśmy o roli dziadków w życiu każdego dziecka. Byliśmy bardzo zdziwieni, gdy okazało się że dziadkowie też byli dziećmi. Rozmawialiśmy o tym, co wtedy robili, jak się bawili, jakie mieli zabawki. Babcia i dziadek znają mnóstwo ciekawych historii i przepięknych bajek. Bawiliśmy się w zabawy, które pamiętają nasi dziadkowie. Przygotowywaliśmy wierszyki, piosenki, podarki z okazji tego wyjątkowego święta. Nie zapomnieliśmy złożyć płynących  z serduszka życzeń i wręczyć własnoręcznie wykonanych kalendarzy.

Już niebawem bal karnawałowy – oj będzie się działo!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA UDZIAŁ W AKCJI
„GÓRA GROSZA”

Henryka Garstka

 

Pierniczki!!

Świąteczne przygotowania u KUBUSIÓW.

Przedszkolaki ozdabiały pierniki według własnych pomysłów i upodobań. Radości było co niemiara. Robiły pachnące ozdoby na przedszkolna choinkę. Również w ramach akcji CAŁA Polska czyta dzieciom, wysłuchaliśmy pięknych Mikolajowych opowiadań. Dziękujemy mamie :Gabrysi, Niny, Jurka i Bartka za przygotowanie pysznych pierników. Mamy nadzieję że te miłe chwile zostaną na długo w pamięci.

Andrzejkowe

Czary- Mary

30 listopada w grupie Kubusiów odbył się dzień wróżb i magii. 
Przedszkolaki wróżyły sobie swoją przyszłość na kole magii. Poznawały zawody, które być może będą wykonywały w przyszłości. 
Przekładały buty aby zobaczyć kto pierwszy wyjdzie za mąż albo się ożeni.Poznawały imiona swoich wybranków. Przedszkolaki doskonale bawiły się przy tańcach zaczarowańcach. Na koniec w takt slow: CZARY MARY MARY DARY NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY. Kubusie wróżyły sobie lejąc wosk przez klucz i odgadując swoją przyszłość. Zabawa była bardzo udana. 

Dziękujemy mamie Gabrysi za przygotowanie pysznego marchewkowego ciasta które umiliło nam dzień. 

autor: Katarzyna Jabłonowska


Zdrowo jemy- zdrowo żyjemy

W grupie Kubusiow cały tydzień przebiegł po hasłem Moja Rodzina. 
Dzieci  rozmawiały na temat swoich rodzin, dzielił się doświadczeniami. 
W związku z takimi zajęciami odwiedził nas tata Heleny i przeczytał piękne 2 bajki o „7 kozlatkach” oraz o” Krolewnie Sniezce. „
Przedszkolaki były zachwycone. 
A w piątek w ramach akcji ZDROWO JEMY ZDROWO ŻYJEMY mamy Jurka, Niny i Gabrysi przygotowały dla grupy kubusiow pyszne bez-cukrowe gofry z owocami i dżemem. 
Każdy przedszkolak komponował gofra według swojego pomysłu. KUBUSIE były bardzo zadowolone i oczywiście zjadły ze smakiem takie zdrowe pyszności. 
W międzyczasie gdy Przedszkolaki czekały na przysmaki odbyły się zajęcia o zdrowym odżywianiu i sporcie. 
Dzieci bardzo dobrze odpowiadały na  zagadki, pytania oraz wzorowo wykonywały różne zadania. Kubusie doskonale wiedziały co służy ich zdrowiu a co nie. 
Mam nadzieję że te wiadomości  oraz takie wyjątkowe dni pozostaną im na długo w pamięci

autor: Katarzyna Jabłonowska

CZY MOŻNA ZATRZYMAĆ CZAS?

Na to i inne pytania odpowiedział nam niecodzienny gość. Przyszedł do nas pan Mieczysław z dużą walizką, której zawartości byliśmy bardzo ciekawi. Okazało się, że odwiedził nas fotograf, a w walizce znajdowały się różne rodzaje aparatów fotograficznych –  stare pradziadkowe, dziadkowe i te najnowsze, którymi aktualnie posługuje się w pracy. Jakże byliśmy ciekawi, kiedy wyjmował kolejne interesujące eksponaty. Obejrzeliśmy zarówno stare, jak i całkiem współczesne fotografie. Dowiedzieliśmy się po co robione są zdjęcia i jakie mają znaczenie w życiu każdego człowieka . Na koniec zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie grupowe i w tym momencie został zatrzymany czas na dacie 14.11. 2018r.

Niebawem będziemy mieli okazję ponownie spotkać się by uwiecznić spotkania                     z Mikołajem, czy rodzinne spotkania Wigilijne.

 

 

Jesienny spacer po parku

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona „Kubusiów” do spaceru po parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Nad stawem obserwowały pływające i wygrzewające się na słońcu kaczki. W ciszy udało się nam usłyszeć dzięcioła – lekarza drzew. Park ten jest ozdobą naszego miasta, gdzie można odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas. Na zakończenie dzieci świetnie się bawiły na placu zabaw.
Było cudnie!

autor: Henryka Garstka

„Na straganie

w dzień targowy

takie słyszy się rozmowy…”

„ZDROWO JEMY ZDROWO ŻYJEMY”
4 października w grupie Kubisie Puchatki odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców połączone z warsztatami kulinarnymi.
Tematem zajęć były warzywa. Przedszkolaki przywitały przybyłych gości Marchewkową piosenką. Dzieci podczas spotkania samodzielne nazywały, określały kolor oraz smak warzyw. Układały warzywne rytmy oraz liczyły. Odgadywały zagadki. Uczestniczyły w teatrzyku kukiełkowym , gdzie został przedstawiony wierszyk Jana Brzechwy ” Na Straganie”.
Wszystkie Kubusie stwierdziły, że należy jeść warzywa, ponieważ mają dużo witamin.
Na potwierdzenie tych słów Przedszkolaki wraz z mamami zrobiły pyszną jarzynową sałatkę, którą później ze smakiem zjadły.
Nie tyko Kubusie miały zadania do wykonania, również Mama Jurka, Gabrysi oraz Bartka. Nasi goście wzięli udział w robieniu surówki marchewkowo-jabłkowej na czas. Panie musiały umyć, obrać i potarkować produkty jak najszybciej. Zabawa była przednia, dzieci głośno kibicowały, a później smakowały. Wygrała mama Bartka. Pozostałe mamy także spisały się znakomicie.
Myślę , że był to udany czas dla wszystkich przedszkolaków, z którego wyniosły wiele pożytecznych informacji.
Dziękujemy mamom Kubusiów za przyjście, przygotowanie produktów na sałatkę oraz za fantastyczny udział w zajęciach.
 
autor: Katarzyna Jabłonowska
Dzień przedszkolaka

W grupie Kubusiów Puchatków 27 września obchodzono DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. 
Był to czas  zabawy, pełen słońca i uśmiechu. Dzieci rozpoczęły go hasłem CHOCIAŻ JESTEM MAŁY TO PRZEDSZKOLAK ZE MNIE WSPANIAŁY. 
Wspólnie ustaliliśmy prawa i obowiązki przedszkolaka a następnie przeszliśmy do radosnej zabawy. 
Kubusie obchodziły ten dzień na sportowo. 
Zostały podzielone na dwie drużyny. Każda grupa musiała zmierzyć się z  różnymi przeszkodami takimi jak : bieg  z jajkiem na łyżce , bieg przez tunel, przeciąganie liny, noszenie woreczkow na głowie, skakanie przez obręcze czy skoki na trampolinie. 
Przedszkolaki udały się także na poszukiwanie skarbów ukrytych w sali, które później zabrały do domu. 
W ramach akcji ZDROWO JEMY ZDROWO ŻYJEMY Kubusie przygotowały owocowe szaszłyki, które ze smakiem zjadły. 
Widać było na ich buziach, że zabawa jest bardzo udana. 
Wszystkie Przedszkolaki w nagrodę za wspólny udział w zabawie i z okazji ich święta otrzymał medal z tytułem SUPER PRZEDSZKOLAKA. 
A na koniec uroczystości Kubusie zjadły pyszne ciasto przygotowane przez mamę Borysa. 
Mam nadzieję, że dzieci długo będą wspominać ten dzień

autor: Katarzyna Jabłonowska


Sprzątanie

świata

20 września grupa Kubusiów w ramach akcji Sprzątanie Świata, brała udział w zajęciach CZYSTOŚĆ WOKÓŁ NAS. Przedszkolaki poznawały metody oraz sposoby jak dbać o naszą Planetę. Uczyły się jak segregować śmieci, które później powędrowały do odpowiednich miejsc. Oceniały dobre i złe działania na rzecz środowiska przedstawione na planszach. Utrwalały kolory, liczyły. Na koniec zajęć Kubusie wyszły na spacer aby zadbać o czystość w otoczeniu przedszkola. Wszyscy włączyli się do zbierania śmieci. Po takim wysiłku na łące że smakiem zjadły jabłuszko. Przedszkolaki były tego dnia bardzo zaangażowane. Otrzymały medal EKOLUDKA – PRZYJACIELA PRZYRODY. Mamy nadzieję że ten dzień oraz zasady, które Kubusie poznały pozostaną na długo w pamięci.

Kasia Jabłonowska

LUBIMY CZYTAĆ!

Pierwszy tydzień maja w grupie Kubusiów Puchatków upłynął pod hasłem Lubimy książki. W związku z tym w piątek udaliśmy się na pieszą wycieczkę do BIBLIOTEKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W BRWINOWIE. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania pani bibliotekarki, oglądały książeczki, poznały rodzaje bibliotek i książek. Obiecały, że wrócą do biblioteki z rodzicami i wypożyczą książeczkę.

WARSZTAY KULINARNE

W piątek 13 kwietnia w naszej grupie odbyły się „Warsztaty kulinarne z mamą”. Wspólnie robiliśmy pyszne, zdrowe i kolorowe wiosenne kanapki. Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, ogórki, pomidory, szczypiorek, kiełki. Nie zabrakło także wędliny, serów, jajek, pieczywa oraz przyborów kuchennych. Wszystkie dzieci pod czujnym okiem mam z zaangażowaniem robiły bardzo ciekawe kompozycje. Przygotowane kanapki wyglądały smakowicie. Dziękujemy za udział w warsztatach p. Agnieszce (mama Weroniki i Julki), p. Bogusi (mama Jasia), p. Małgosi (mama Oli), p. Ani (mama Antka), p. Magdzie (mama Uli) i p. Ani (mama Kuby).